Objavljeno 19 Lipanj 2017
Ispis

U prostorijama PORA-e Razvojne agencije Podravine i Prigorja u srijedu 14. lipnja održana je prva radionica u sklopu projekta Attractive Danube: Unapređenje kapaciteta kako bi se pojačala atraktivnost prostora Dunavske regije, kojoj je prisustvovao i zamjenik župana Ratimir Ljubić.
Partner na projektu je Zavod za prostorno uređenje Koprivničko-križevačke županije, čiji je ravnatelj Zlatko Filipović pozdravio okupljene te naglasio važnost razvijanja prostorne atraktivnosti Županije, kao i međunarodne suradnje, odnosno partnerstva. O detaljima projekta govorio je pomoćnik ravnatelja Mladen Matica, dodavši kako traje 30 mjeseci, do lipnja 2019. godine, do kada je planirano ukupno 6 radionica, a vrijedan je 1.860.000 eura, od čega je udio Zavoda 130.000 eura.
Zamjenik Ljubić pohvalio je Zavod na ulozi partnera u ovom velikom međunarodnom projektu te im zahvalio na „promicanju vrijednosti i prostornog kapitala Koprivničko-križevačke županije, što će donijeti višestruke koristi, primjerice u turizmu i poduzetništvu".
U sklopu radionice, Jelena Unger iz Državne geodetske uprave održala je predavanje s temom „Nacionalna infrastruktura prostornih podataka – od digitalizacije do proširene stvarnosti", dok je Andrijana Zelić iz Hrvatskoj zavoda za prostorni razvoj govorila o informacijskom sustavu prostornog uređenja, a zatim je uslijedila rasprava o indikatorima prostorne atraktivnosti.
Program transnacionalne suradnje Dunav podržava javnu politiku integracije u dunavskom prostoru s ciljem da pridonese strategiji Europske unije za pametan, održivi i uključujući rast te postizanje ekonomske, socijalne i prostorne kohezije. Prostorna atraktivnost u kontekstu prostorne kohezije i konkurentnosti definirana je u ATTRACT-SEE projektu, koji je prethodio ATTRACTIVE DANUBE, kao kapacitetu „mjesta" da privuče i zadrži ljude i poduzetništvo iz drugih mjesta, zbog svojih značajki.
Prostorni kapital je pokretač atraktivnosti mjesta, a svaki prostor ima svojstveni skup kapitala i vrijednosti koje ga čine konkurentnijim u usporedbi s drugim prostorima. Dobrim upravljanjem, javne politike mogu stvoriti uvjete za maksimalnim iskorištavanjem potencijala kapitala i vrijednosti za prostorni razvoj, čime se povećava atraktivnost prostora za stanovnike, posjetitelje i poduzetništvo.
Glavni cilj projekta je jačanje transnacionalnog upravljanja i sustava upravljanja na svim razinama te jačanje institucionalnih kapaciteta za planere javnih politika uključenih u prostorni razvoj, uspostavljanjem trajne zajedničke transnacionalne platforme za praćenje atraktivnosti prostora Dunavske regije i njezinih prostornih jedinica.
U projektu sudjeluje 19 partnera, od kojih je vodeći Geodetski Institut Slovenije, a predstavljanju su još prisustvovali predstavnici Županije, županijskih ustanova, jedinica lokalne samouprave, državnih institucija i privatnog sektora.

     

Google Maps lokacija sjedišta
<<  Siječanj 2025  >>
 Po  Ut  Sr  Če  Pe  Su  Ne 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Partneri

Koprivničko-križevačka županija
Pora
Zaštita prirode Koprivničko-križevačke županije

Projekti

Završeni
 
 
Natreg

 

Attract See